SIKCA SORULAN SORULAR

Otomotiv sektörü şirketleri (üreticiler, tedarikçiler ve distribütörler) hızla değişen ekonomik koşullara ve pazar dinamiklerine, ellerindeki rekabet avantajını kaybetmemek için çok hızlı bir şekilde cevap vermek zorundadır. Arena çalışanları ve süreçleri ile müşterilerine: Basit ve hızlı Maliyet etkin Doğruluk oranı yüksek Güvenli çözümler sunmaktadır.
Arena, piyasada ‘ileri teknoloji’ ürünlerin lojistiği konusunda çok önemli bir yere ve bilinirliğe sahiptir. Bu tip ürünlerin, mevzuatı daha karmaşık olup, daha hassas ve dikkatle ele alınması gerekmektedir. Arena müşterileri arasında: Bilgisayar ve veri işleme Bankacılık Test ve ölçme İletişim Veri ve ses ağı ekipmanı Üretim robotları Yarı iletken üretim cihazları Helikopter ekipmanı Görüntüleme Ofis teknolojisi Tıp cihazları bulunmaktadır.
Kimya sektörü en sıkı güvenlik ve çevre koşullarının uygulandığı bir sektördür.Bu ağır koşullar sektörü tedarik zincirinin her halkasında ancak uzmanlık ile maliyetlere yansıtılmadan ele alınabilir.Ürünlerinizin iç ve dış pazarlara zamanında ulaşması, pazardaki sürdürülebilirliğinizi, ürün pazar payının korunmasını, maliyetlerin kontrol altında tutulmasından, müşteri memnuniyetine kadar tüm unsurları etkiler. Arena bu sektör için hızlı ve ekonomik hizmetler verir.
Üretim maliyetlerini düşürebilmek amacıyla firmalar tedarikçilerini farklı ülkelerden seçmeyi tercih edebilmektedir. Tedarikçilerden sağlanan malların gümrük, lojistik ve depolama maliyetlerinin optimum düzeyde tutulabilmesi kritik öneme sahiptir. Arena sanayi ve ticaret sektöründeki müşterilerine entegre hizmet çözümleri sunmaktadır. Depolama, sipariş yönetimi, stok takibi Proje taşımacılığı, multi-model taşımacılık, iç nakliye gibi hizmetleri sunmaktayız.